fbpx

Dudak Kontür

Cerrahi müdahaleye gerek duymadan dolgun, canlı ve doğal görünümlü dudaklara sahip olmayı kim istemez ki? Kalıcı dudak makyajı veya diğer bir deyişle dudak kontürü; genetik kaynaklı, kaza gibi dış faktörlerden dolayı veya zamanla şekil bozukluğu oluşan dudaklarınızın hayal ettiğiniz gibi olabilmesini sağlıyor. Üstelik hiçbir cerrahi müdahale olmaksızın.

Kalıcı dudak makyajı gibi modern estetik uygulamalar, artık dudak şeklini ve rengini değiştirmek isteyen herkes için alternatif ve pratik bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede dudaklarının ince yapısından, şekil bozukluğundan, renginden memnun olmayanlar veya her gün ruj kullanmak için ayırdığı zamandan tasarruf etmek isteyenler aradıkları çözüme ulaşabiliyorlar.

Estetik ameliyatı olmadan dudak hattına şekil kazandırmaya imkan tanıyan dudak kontürü, bu işlem için özel olarak geliştirilen cihazlar ve bitkisel boyalar kullanılarak gerçekleştiriliyor. Tamamen kişiye özel steril iğneler aracılığıyla dudak dokusunun 0,3 – 0,5 mm altına uygulanan organik ve kalıcı boyalar sayesinde dudakların daha canlı görünmesi sağlanabiliyor.

Kalıcı makyaj boyalarının ortalama kullanım süreleri 1-2 yıl arasındadır. Bu süre cilt tipine ve uygulama derinliğine göre farklılık gösterebilir.

İşlem yapıldıktan 1 ay sonra rutin rötuş işlemi yapılır. Ancak daha uzun süreli kalıcılık için ara rötuş işlemi önerilmektedir. Bu işlem zaman içerisinde açılarak silindiği için 5-6 ay sonra bir ara rötuş işlemi yaptırarak daha uzun süre kullanım sağlanır