fbpx

Hydrafacial

Her yaştan kadın ve erkeğin cildinde harikalar yaratan Hydrafacial, son dönem cilt bakımı teknolojileri arasındaki en popüler uygulamalar arasında olan bir anti-aging cilt bakımı uygulamasıdır.

Dört farklı yüzeyi olan hydrapeel uçlar (mavi uç, turuncu uç, beyaz uç, yeşil uç)  cildin hassasiyet derecesine göre ayarlanabilir ve her başlık farklı fonksiyonlar için tasarlanmış farklı yüzeylere sahiptir.

Hydrapeel uçları, vortex teknolojisi kullanarak cildi el değmeden temizler ve ölü hücrelerden arındırır. Hydrafacial cilt bakımı; bu iki aşamayı asıl amacına ulaşmak yani cildi derinden besleyebilmek için geliştirilmiştir. Derin serum iletimi sayesinde cilt anında yenilenir ve canlanır.

Tek seansta ışıl ışıl bir cilt:

 • İnce çizgiler ve kırışıklar üzerinde etkilidir.
 • Cilde kaybettiği elastikiyeti geri kazandırır.
 • Derin nemlendirme sağlar.
 • Güneş lekeleri üzerinde etkilidir.
 • Siyah nokta tedavisinde kullanılır.
 • Akneli ve yağlanma sorunu olan ciltler üzerinde etkilidir.
 • Cildi canlandırır.
 • Gözenek sıkılaştırır. 
 • Cilt tonunu düzenler.
 • Lifting etkisi ile cildi gerer. 

Laboratuvarda Üretilen Mucize İksirler

Amerikan menşeili Hydrafacial cilt bakım sisteminde kullanılan tüm serum, vitamin, asit ve solüsyonlar; uzun süren titiz araştırmalar sonucunda yine üretici markanın laboratuvarlarında geliştirmişlerdir. 

 • Antioksidanlar. 
 • Peptitler.
 • Aydınlatıcı ajanlar. 
 • Asitler.

Uygulamada kullanılan bu ürünler, bakım sonrası günlük devam ürünleri olarak kullanıldığı takdirde Hydrafacial cilt bakımının etkileri daha kalıcı hale gelir. Cilt uzun süre canlı ve genç görünmeye devam eder, ışıltısını korur.

Hydrafacial Uygulaması ve Aşamaları 

Hydrafacial, cildin kendini yenilenmesini sağlayan yaşlanma karşıtı bir bakım yöntemidir. Özellikle sürekli makyaj yapmak zorunda kalan, gözenek yükü ağır ciltlerin çok seveceği, neticeden oldukça memnun kalacağı bir uygulamadır. 

Geleneksel cilt bakımlarında, örneğin siyah nokta sıkma işlemi sırasında hissedilen acı bazen o kadar şiddetli olur ki gözünüzden yaş gelir. Hydrafacial ağrısız, acısız oldukça konforlu bir uygulamadır. 35-45 dakika arasında süren Hydrafacial cilt bakımının aşamalarında neler yapıldığına yakından bakacak olursak; 

·         Derin Temizleme

Temizleme aşaması, gözeneklerin yumuşaması için cilt tipine uygun solüsyon ile cildi vakum uygulamasına hazırlayarak başlar. Glukozamin, yosun özü ve laktik asit içeren, her cilt tipine uygun Hydrafacial Activ-4 berraklaştırıcı ve canlandırıcı temizleme solüsyonu ile dekolte bölgesinden itibaren boyun ve yüz, kişiye özel kullanılan hydrapeel tipsler ile vakumlanarak temizlenir. 

Aşırı dolu ciltlerin ilk seansta tamamen temizlenmesi mümkün olmayabilir bu sebeple böylesi bir durum söz konusu ise haftada bir en az 4 en fazla 6 seans şeklinde Hydrafacial protokolü hazırlanabilir. 

·         Asit Peeling

Glikolik asit ve Salisilik asit içeren Hydrafacial GlySal asit peeling solüsyonu, vortex teknolojisi ile çalışan vakum sistemiyle yüzeyden deri altına kadar cilde uygulanır. Gözenekleri tıkayan kir ve yağ, cildin alt katmanlarından itibaren vakumla çekilir, ölü epidermis nazikçe soyulur ve vakum sistemi ölü deri kalıntılarını ciltten uzaklaştırır. Böylece, tazecik bir cilt katmanına ulaşılmış olur. 

·         Derin Serum İletimi

Temizleme ve peeling uygulamasının ardından üçüncü aşamada cildin ihtiyacına uygun olarak seçilen özel serumlar, el değmeden deri altına etki edecek şekilde uygulanır. Derinlemesine beslenen cilt, tüm yüzeylerine etki eden serum sayesinde, yeniden yapılanma sürecine girer. 

DermaBuilder yaşlanma ve kırışıklık karşıtı serum, Britenol leke karşıtı serum, Brightalive cilt tonunu eşitleyen serum ve Antiox-6 bu aşamada kullanılabilecek Hydrafacial cilt bakımı serumlarıdır. 

·         Derin Nemlendirme

Antioksidan koruma sağlamak ve derinlemesine nemlendirmek için cilde peptitler ve Hyaluronic asitle zenginleştirilmiş, vitamin kompleksleri içeren solüsyonların uygulandığı aşamadır. Antiox, Antiox-6, Beta HD bu aşamada kullanılan, antioksidan koruma sağlayan ve derin nem veren solüsyonlardır. 

·         LED Işık Uygulaması

Uygulamanın son aşamasıdır. Kırmızı led ışık ile lifting etkisi elde edilir, kolajen üretimi tetiklenir. Mavi led ışık cildin sakinleşmesini sağlar.