fbpx

Dermapen

Üzerinde bulunan mikro iğneler ile cilt yüzeyinde mikro kanallar açarak cildin doğal kollajen ve elastin üretimini harekete geçiren mikro iğneleme yöntemidir. Mikro iğnelerle cilde verilen kontrollü hasar sayesinde cildin doğal iyileşme mekanizması aktive edilir ve bu sayede birçok cilt problemine çözüm getirmesi hedeflenir. Doku hasarlandmeznerığında deri o bölgeyi yarar gibi algılayarak beyne onar mesajı gönderir ve büyüme faktörleri cildi onarmak için hızla o bölgeye yoğunlaşır. Bu sayede hücre yenilenmesi sağlanarak, cilt onarımı aktive olur. Uygulama esnasında cildin ihtiyacı olan vitamin peptid ve antioksidan serumlar açılan mikro kanallardan cilt altına gönderilir. Uygulama öncesinde mutlaka derinlemesine cilt temizleme işlemi yapılması gerekmektedir.
Uygulanan işlem deriyi yenilediği için kırışıklık, leke, gözenek, skar ve sivilce izleri, sarkma ve çatlak gidermede oldukça yaygın kullanılan bir yöntemdir. Dermapen işlemi cildin durumuna göre senede 2 kez 3-6 seans aralığında uygulanabilir.

Dermapen sonrası ciltte kızarma, ve yanma hissi doğaldır, beklenen ve istenen bir etkidir. Bu kızarıklık hissi ortalama 6 saat içerinde azalacak ve 1-2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. Sonrasında mutlaka güneş koruyucu uygulanmalı ve birkaç gün asla güneşe çıkılmamalıdır. 24 saat boyunca yüz yıkanmamalı; iki gün boyunca aşırı spor, sıcak duş, sauna, hamam, otobronzlaştırıcı, solaryum uygulamasından kaçınılmalı ve havuza girilmemelidir.